טיפים ומדריכים, מצעים לתינוקות, שינת תינוקות

שמיכות

יש שיגידו שלשמיכות תינוק תפקיד חשוב בהתפתחות התינוק. בין היתר, כי הן אכן מספקות תמיכה ביכולתו של התינוק לווסת את הטמפרטורה הפנימית שלו. לא רק זה, יש משהו מוכר בבטוח בפריט שנמצא בקרבת מקום זה זמן, שהתינוק יכול מאוד להתנחם ולהיעזר בנוכחותו כדי להרגיש יותר בטוח ומחובר במרחב.

שמיכות שממשיכות לאורך הילדות

מי מאיתנו לא שמע על “השמיכי”, השמיכה המיוחדת שנשארת עם הילד לשנות התבגרותו. לעתים זו שמיכה, לעתים זה דובי. אך יש כאן הזדמנות מעניינת להעניק “מתנה לכל החיים”. שכן מדובר באובייקט מסוים, שניתן להעניק לתינוק שאפשר שילווה אותו לשנים הבאות ויזכיר לו איך זה מרגיש שיש משהו בטוח בחייו, שלעולם לא (בדיוק) משתנה. שנשאר כפי שהוא, גם כשהעולם זז. שמיכות תינוק יכולות להניב את האפקט הזה.

שמיכות כתמיכה רגשית בגוף הרגשי

מעבר ליכולתן הפשוטה, להעניק חימום, נעימות ושכבות של הגנה לגוף הפעוט. ועם זאת, שמיכות יכולות ממש לשמש ככלי לאיזון רגשי. עצם נוכחותן יכולה לתמוך בתינוק מבחינה ורגשית ולעזור לו לשכך את מתחיו הפנימיים.  לא רק זה, שמיכות יכולות לספק מקור לגירוי ויזואלי, תחושתי ואודיטורי. ניתן לעיין בשמיכות המופיעות בקטגוריה זו כדי לראות איזה מן גירוי הן יכולות להציע ובאיזה אופן.

יתרונות שונים ברכישת שמיכות לתינוק

כך ששמיכות, באופן כללי, יכולות להיראות טוב ולהתאים לעריסת התינוק, כמו גם להיראות מאוד חמודות. ועם זאת, יש להן איכויות מאוד ניכרות (לפי מקורות מסוימים) התומכות בהתפתחותו של התינוק.  יש שיגידו, שיש המון נעימות וביטחון ביכולת להיעטף בשמיכה לכל אורך הגוף. יש המשווים את האיסוף והעיטוף הזה בשמיכות, כתחושה שיכולה להזכיר לתינוק את איך שהרגיש ברחם.

 ובכך, שמיכות, יכולות לעזור לתינוק לקשר בין הביטחון שהרגיש ברחם לבין הביטחון שיכול להרגיש גם מחוץ לרחם. אם כי זו רק השראה.  מבלי להיכנס לפסיכולוגיה השערתית ולצאת לארץ הדמיון והאפשרויות, אפשר להסתפק בזה שהן פשוט מחממות, מאפשרות שכבת הגנה נוספת ויכולות להיראות ממש טוב. נזמין אותך לעיין בקטגוריה זו ולראות איזו מהן יכולה לקרוץ לך ברגע זה.

Related Posts